Konwersje montaży do standardu GoTo WiFi OnStepX

Na rynku dostępne są montaże paralaktyczne typu Exos2 czy EQ3, które nie posiadają zmotoryzowanych napędów osi RA/DEC. Są to mechanicznie przyzwoite urządzenia, które relatywnie niewielkim wysiłkiem można przerobić na w pełni elektronicznie sterowane montaże z funkcjonalnością GoTo i sterowaniem bezprzewodowym. 
Oferujemy konwersje montaży w oparciu o własny projekt płytki ze sterownikiem OnStepX.

Płytka zbudowana jest w oparciu o mikrokontroler ESP32 oraz sterowniki silnika krokowego TMC2209. Dzięki zastosowaniu ESP32 uzyskuje się opcje połączeń: WiFi, blutooth oraz USB. Sterownik można kontrolować z poziomu komputera PC, urządzeń typu ZWO ASIAir lub innego modułu astro-fotograficznego wykorzystującego interfejs ASCOM. Sterownik można konfigurować poprzez jego własny serwer www (należy połączyć się ze sterownikiem za pomocą WiFi i otworzyć dedykowaną stronę www konfiguratora).
Dzięki zastosowaniu TMC2209 uzyskuje się bardzo płynną i cichą pracę silników napędzających montaż. Możliwe jest ustawienie do 256 mikrokroków, co pozwala na uzyskanie dużej rozdzielczości sterowania montażem.
Płytka przystosowana jest do wgrania firmware OnStep i OnStepX. Jest to bardzo elastyczne rozwiązanie, które pozwala skonfigurować sterownik pod własne potrzeby. Oferowana płytka ma wgrany firmware OnStepX wraz z pluginem www.

Główne parametry:
– zasilanie: 8 – 29V
– maksymalny prąd pojedynczego silnika: 2.8A
– sterowanie silnikami osi RA/AZ oraz DEC/ALT
– tryby pracy: RA/DEC oraz ALT/AZ
– wbudowany interwałometr sterowany z poziomu aplikacji www
– wyprowadzone dodatkowe 4 piny AUX do sterowania dodatkowymi funkcjami lub czujnikami
– wymiary 73 x 55 mm
– złącza: USB (B), DC 5.5/2.1mm, piny zasilania silników oraz AUX w rastrze 2.54 mm

Konwersja obejmuje również zainstalowanie dwóch silników krokowych NEMA17, kół zębatych oraz pasków GT2. 

Cena kompletnej konwersji dla typowych montaży (Exos2, EQ3 i podobne tej klasy):
850 zł. Cena zawiera 23% VAT, faktura/paragon. 
Gwarancja 12 miesięcy.